Yurt Dışı Eğitimlerimiz

İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkeleri başta olmak üzere yurt dışında üniversite, master, doktora, yaz okulu, dil okulu gibi seçeneklerden birini düşünüyor, profesyonel ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti arıyorsanız 17 yıllık tecrübe ve 100’ün üzerinde okulun resmî temsilcisi olan çözüm ortağımız ile birlikte sizin için en doğru seçeneğe birlikte karar verebiliriz.

Okullardan kabul alabilmek için dikkat edilmesi gereken kritik noktalar, düşündüğünüz bölüme uygun üniversite seçenekleri  -bu seçenekler okulun eğitim kalitesi başta olmak üzere kampüs olanakları, mezuniyet sonrası iş imkânları, yıllık harcamalar gibi konularda karşılaştırmalı olarak öğrencilere anlatılmaktadır-  tüm resmî yazışmalar, burs başvuruları, vize sürecinin planlanması ve vize başvurusu, konaklama seçenekleri, İngiltere’ye gidilmesi durumunda sağlık – polis kaydı gibi resmî süreçlerde danışmanlık hizmeti için çözüm ortağımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışı Üniversitelerin Hazırlık Programları (Foundation)

Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyor ancak yabancı dilinizin yeterliliğine güvenmiyor, mezuniyet ortalamanızın yurt dışı üniversite kabulünde sorun çıkarabileceğini düşünüyorsanız yurt dışı üniversitelerin öğrencilere sunmuş olduğu hazırlık programlarından faydalanabilirsiniz.

Akademik anlamda iyi bir liseden, iyi bir not ortalamasıyla mezun olamadıysanız ya da yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi yabancı dilinizin seviyesinde istenen yeterliliğe ulaşamadıysanız başvuru yaptığınız üniversitelerin birçoğu başvurunuzu reddetmek yerine size bir yıl sürecek hazırlık programına katılma seçeneği sunmaktadır. Bu bir yıllık süreç, hem bilimsel hazırlık hem de İngilizce eğitimi alarak kendinizi bu konularda geliştirmenize hem de gittiğiniz ülke ve okula alışma sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Hazırlık Programları ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi

Eğitim aracılığıyla yurt dışında bulunan okullarda üniversite eğitimi alarak alanınızda tercih edilen bir uzman olmak, yabancı dile tam anlamıyla hâkim olmak, farklı bakış açılarını o kültürlerin yaşam alanlarında gözlemleyebilmek, üniversite eğitimi sonrasında elde edeceğiniz çalışma vizesi ile o ülkede bir yaşam kurabilmek geçmişe oranla günümüzde çok daha mümkün.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için öncelikle okulların sizden yerine getirmenizi beklediği birtakım şartlar bulunmaktadır. Derslerinizin yıl sonu ortalamaları ve uluslararası geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından aldığınız puanlar ön plana çıkmaktadır. Sizden beklenen şartlar; seçtiğiniz bölüme, ülkeye ve üniversitelerin dünya sıralamasına göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda detayları bire bir konuşmak, size uygun olan seçenekleri belirlemek adına daha doğru olacaktır.

Dil Okulu (Yurt Dışı Dil Kursları)

Yabancı dil öğrenmenin en etkili yolu, teorinin yanına pratiği ekleyebilmek ile gerçekleşiyor. Yurt dışında dil eğitimi almanın da önemi bu noktada karşımıza çıkıyor. Bir dili ne kadar kullanmak zorunda kalıyorsanız, gündelik yaşamınız içinde ne kadar çok tecrübe ediyorsanız o dili çok daha kısa sürede öğrenebiliyorsunuz. Bildiğiniz üzere günümüzde yabancı dil bilme gerekliliği, gelecek planlarınızı oluştururken olmazsa olmaz bir noktaya gelmiş durumda.

Yurt dışında çeşitli bütçelere hitap eden dil kursları bulunmaktadır. Dil eğitimi için 1 haftadan başlayıp 11 aya kadar süren çeşitli kurs programları mevcuttur.

Bu konuda detayları bire bir konuşmak, size uygun olan seçenekleri belirlemek adına daha doğru olacaktır. Tüm bunlara ek olarak yurt dışında master / doktora / yaz okulu veya lise seçenekleri için de profesyonel ve güvenilir danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü